Informujemy P.T. Czytelników, że w związku ze skontrum (inwentaryzacja księgozbioru), Biblioteka będzie nieczynna w dniach od 01 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r.

Informujemy P.T. Czytelników, że w ramach platformy EBSCO Biblioteka otrzymała dostęp testowy do bazy z zakresu nauk historycznych- Historical Abstracts with Full Text.

Baza Historical Abstracts with Full Text indeksuje artykuły historyczne z ponad 2.300 czasopism naukowych w ponad 40 językach z archiwami od 1863 roku. Zawiera opisy bibliograficzne książek, dysertacje i rozprawy oraz informacje z dziedzin pokrewnych jak archeologia, antropologia i socjologia. Baza obejmuje ponadto kolekcję ponad 540 pełnotekstowych czasopism i ponad 140 książek. Baza jest autorytatywnym źródłem informacji z zakresu historii świata (z wyłączeniem USA i Kanady) począwszy od XV wieku do czasów współczesnych. Tematyka bazy obejmuje: historię świata, historię wojskową, historię edukacji, rolę kobiet w historii i wiele innych tematów istotnych z punktu widzenia studiów i badań w zakresie historii.

W Historical Abstracts with Full Text znajdziemy m.in. takie tytuły jak HISTORY TODAY, Journal of Modern History, Journal of Military History, American Historical Review, Past & Present czy Clio.

Uprzejmie informujemy, że dostęp testowy do niniejszej bazy będzie trwał do 30 czerwca 2020 roku.